Pływanie

Pływanie to jedna z najlepszych form wszechstronnego rozwoju organizmu ludzkiego zwłaszcza dzieci i młodzieży w okresie wzrastania.
W aspekcie Fizjologii ludzkiego ciała pływanie jawi się jako wspaniałe lekarstwo stwórcy w walce z powszechną chorobą cywilizacji – upadku tężyzny fizycznej.

 

Zakcelerowane życie współczesnej cywilizacji doprowadza coraz częściej do degeneracji zdrowia ludzkiego, wypaczenia wartości oraz społecznych dewiacji i rozchwiania emocjonalnego.
Młode organizmy szczególnie czułe na wszystko co się dookoła nich zjawia gubią się w gąszczu dydaktycznych planów oświaty, które stają się już nie plecakiem ucznia ale syzyfowym głazem pchanym przez przedszkolaki.

 

Woda, która jawi się w całym ludzkim otoczeniu w istocie była jest i będzie jedynym panaceum urzeczywistnienia Ciała, Umysłu i Duszy – zwłaszcza czysta.
Sporty wodne są upragnioną zabawą wszystkich ludzi na ziemi – doskonałą integracją ludzkości w walce o zachowanie czystości dla przyszych pokoleń.

 

Pływanie to najlepsza rehabilitacja i rozwój układu kostno – stawowo – mięśniowego, oddechowego i krążenia.

Umiejętności zdobyte na wodzie, w wodzie i poprzez wodę kształtują charakter człowieka wskazując szlachetne cele w odkrywaniu natury, zdobywaniu wiedzy a nade wszystko w zrozumieniu bezcennej wartości jaką jest ludzkie zdrowie.